מבחני תרגול לפי נושא

האם מותר להשתמש בבחינה בטיפקס?

האם יורדים לי נקודות על תיקונים ומחיקות עם העט בתוך התשובה? לדוגמא אם אני מותח קו על מילה או מספר מילים כדי לבטל אותם, או אם אני מוסיף סימון בין שתי מילים כדי להכניס מילה חסרה באמצע כמו לדוגמה מהמשפט: "תופעת חתולי היא רחבה מאוד" למשפט "תופעת חתולי /הרחוב\ היא רחבה מאוד" כשה - "/\" זה מעין סימון עם העט בתוך המשפט שמאפשר לי לצרף מילים חסרות. ומה לגבי שימוש בטיפקס למחיקה?

קטגוריה: שאלות כלליות על הבחינה לפני 3 שנים

הייתי ממליץ לך פשוט לכתוב טיוטה, ולאחר מכן לכתוב גרסה סופית ללא המחיקות והקשקושים.

בהצלחה!!

נימי

עדכון: במחברות הבחינה בבגרות מאז הרפורמה, יד דפים יעודיים לטיוטה. בדפים האלה יהיה רשום ״טיוטה״ במודגש בראש הדף. דפים אלה לא ייבדקו, ועליהם ניתן לכתוב את הגרסה הראשונה של הסקירה, למשל. - נמרוד רונן - לפני 2 שנים

פרסום תגובה (לא תשובה לשאלה)


לא פשוט תקשקש על מה שאתה מוחק


יש לי שאלה לנימי פה שהגיב/ה זה נשמע כמו רעיון מעולה אבל הכוונה היא בבגרות? מותר לעשות איקס ענק על דף ולרשום טיוטה ואז דף ליד או אחרכך שיסתכלו??ומה אם זה נגיד כמה דפום יש טיוטה ועושים עליהם איקס וממשיכים כל הדברים האלו בסדר?


היי, בהחלט מותר ואף מומלץ לסמן איקס על כל הדף ולרשום ״טיוטה״ בראשו, זו הדרך המוסכמת לציון דף טיוטה בבגרות. הבוחן לא יבדוק כל מה שנכתב מעליו ״טיוטה״ בבגרות. כל דף אחר לאחר מכן ייחשב כדף שייבדק, רק הדף של הטיוטה לא ייבדק.

בהצלחה!!

 


בסוף השתמשתי בטיפקס לא היתה לי ברירה. בדיעבד אמרו לי ששימוש בטיפקס שולל ממני את הזכות לערער על הציון וזהו. למדתי למבחן חודש. לא ידעתי 55% מהחומר, הייתי בטוח שיצאתי משם עם נכשל ואין בכלל על מה לערער ואני עושה את הבגרות שוב בקיץ כי יש מצב גם שפסלו לי את המבחן. בסוף קיבלתי ציון 88 בכל אחד מהשאלונים. אז יוצא שזה השתלם, כי ממש תיקנתי תשובות ככה, אז כל אחד יעשה את החשבון שלו. על כל פנים אין ספק שניהול נכון יותר של זמן והיכרות טובה יותר של החומר היתה מונעת את זה. תודה נמרוד על האתר הגדול הזה. אתה גיבור


עוד שאלות ותשובות

פרסמו שאלה חדשה ונימי יענה

עוד דברים שיכולים לעניין אותך